Przychodnia ortopedyczna – najważniejsze informacje

Przychodnia ortopedyczna – najważniejsze informacje

Ortopedzi to specjaliści zajmujący się układem kostnym, jego przeróżnymi wadami, nieprawidłowymi postawami i kontuzjami. Przyjmują oni w przychodni, a także w różnych szpitalach. Zazwyczaj specjaliści tego typu posiadają także uprawnienia z zakresu chirurgii urazowej. 

Ortopeda dziecięcy – co warto wiedzieć?

Warto także zwrócić uwagę na ortopedę dziecięcego. Jest to specjalista, którego głównym zainteresowaniem jest pomoc noworodkom i niemowlakom, borykającymi się z różnymi wadami rozwojowymi, a także pomoc starszym dzieciom, które mają jakiekolwiek problemy z narządami ruchu. 

Ortopeda dziecięcy zajmuje się: wadami budowy mozgoczaszki, zniekształceniem twarzoczaszki, deformacjami dolnych oraz górnych kończyn, wrodzonymi i nabytymi wadami kręgosłupa oraz kontuzjami. 

Kiedy warto się udać do ortopedy dla dorosłych?

Ortopeda (https://semperfortis.pl/poradnie/ortopedia/uslugi/) dla dorosłych zajmuje się innymi rodzajami schorzeń. Przede wszystkim leczy on różne stany pourazowe, przykurcze, ograniczenia ruchomości, deformacje, skrócenia kości. Ponadto dokonuje on niezbędnej diagnozy, która pozwala na określenie najbardziej właściwych działań rehabilitacyjnych, pomaga też dobrać właściwe pomoce w postaci kul, chodziku czy wózka inwalidzkiego. 

Innymi dolegliwościami, z którymi warto się zwrócić do ortopedy są zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa i zbyt duże obciążenia stawów. Do ortopedy zwykle trafiają osoby, które borykają się z dużymi dolegliwościami bólowymi i problemami w poruszaniu się. 

Wizyta w poradni ortopedycznej może sie odbywać w ramach standardowego ubezpieczenia zdrowotnego, a także na koszt pacjenta. W punktach w ramach usług NFZ należy oczekiwać od kilku do kilkunastu miesięcy. Dlatego wiele osób decyduje się na prywatne wizyty. W przypadku nagłych i poważnych dolegliwości ortopeda może przyjąć od razu bez konieczności czekania, może on także niezwłocznie podjąć decyzję o przeprowadzeniu operacji chirurgicznej, która w danej sytuacji jest najbardziej korzystnym rozwiązaniem. 

Przy współpracy: https://semperfortis.pl/