Przyczyny i uśmierzanie bólu głowy

Przyczyny i uśmierzanie bólu głowy

Dokuczliwe bóle głowy i migreny to utrapienie wielu osób w każdym wieku. Sygnalizują naszemu organizmowi, że powinniśmy znaleźć czas na odpoczynek i wyciszenie, by uśmierzyć dolegliwość. Jednak często nie możemy pozwolić sobie na sen czy leniwy dzień a ból uniemożliwia nam normalne funkcjonowanie. Za pomocą jakich środków możemy go zmniejszyć i co warto wiedzieć o tej dolegliwości?

Przyczyny bólów głowy

Najbardziej prozaiczną i najczęstszą przyczyną bólu głowy jest przemęczenie i nieodpowiednia ilość snu. Poprzez ból organizm przypomina nam o konieczności wypoczynku i zregenerowania sił. Dolegliwość pojawia się także wskutek wzmożonego poziomu hałasu, co często dotyka mieszkańców wielkich miast czy pracowników firm, w których narażeni jesteśmy na duże natężenie dźwięków. Równie powszechnym powodem bólu jest nadmierny stres i innego rodzaju dyskomfort psychiczny. Często ból pojawia się w sytuacjach nerwowych lub poprzedza jakieś ważne wydarzenie, które nas czeka. Schorzenie dotyka nas także w przypadku niedotlenienia organizmu, na przykład podczas długotrwałego przebywania w dusznych, niewywietrzonych pomieszczeniach. Ból głowy pojawia się także przy infekcjach i chorobach dróg oddechowych – na przykład alergiach, przeziębieniach czy przy anginie.

Co stosować przy częstych bólach?

Bóle głowy potrafią dokuczliwie wpłynąć na nasze ogólne samopoczucie i odebrać nam energię do działania. By uśmierzyć dolegliwość, możemy sięgnąć po tabletki przeciwbólowe zawierające w składzie ibuprofen lub paracetamol – skuteczne substancje, które po około godzinie od zażycia pigułki powinny zminimalizować ból. Pomocne mogą okazać się także preparaty z kwasem acetylosalicylowym, takie jak chociażby tradycyjny Aspirin. Skuteczną substancją jest również tzw. naproxenum natricum czyli naproksen sodowy o działaniu podobnym jak środki z ibuprofenem. Dodatkową ulgę przynieść mogą chłodzące plastry, które łagodzą uczucie bólu. Prócz efektu ukojenia ułatwiają wyciszenie i poprawiają samopoczucie dzięki zawartym naturalnym wywarom z ziół.

https://www.apteka-rozana.eu/